.

PC sítě

Počítačová síť je základním stavebním prvkem všech současných a známých informačních systémů. Z hlediska naplnění termínu "počítačová síť" v odbornosti IT oblasti můžeme o počítačové síti mluvit v momentě, kdy jsou dva nebo více počítačů propojeny pro vzájemnou komunikaci a sdílení např. dat, tiskáren, kamerových systémů nebo dalších periferií.

Popisovat všechny varianty a možnosti je natolik rozmanitá záležitost, která je schopna pojmout několik knih. Proto jen krátce shrneme jednotlivé základní informace. Jakékoliv hlubší pojetí je námětem pro osobní schůzku a jednání, kde jsme Vám plně k dispozici.

Nejznámější decentralizovanou počítačovou sítí na světě je Internet, který je založen na protokolech TCP/IP. Tento protokol je základním prvkem, který určuje komunikační hodnoty a rozsah prováděných akcí v síti. Dá se říci, že bez počítačové sítě ve firemní infrastruktuře, se nedá fungovat.

Naše společnost se proto zaměřuje na poradenství, plánování a návrh nejrůznějších počítačových sítí, až po jejich finální realizaci.

Poradenství PC sítě

Při prvním setkání vyslechneme představu našich zákazníků o pomyslném fungování jednotlivých prvků. Často mají namyšlenou nějakou teorii, se kterou je potřeba dále pracovat, rozvíjet ji a ladit v součinnosti nejen s klienty, ale i případně s dodavateli např. software nebo některých typů hardware, kteří mají své specifické požadavky.
Dokážeme určit a poradit zákazníkům, jak by měla taková síť vypadat, co vše by měla obsahovat a hlavně, co vše dokáže v daném rozsahu firmám či jedinci poskytnout. Vše probíhá v těsné spolupráci se zákazníkem podrobnou komunikací a konzultací, kde dojdeme k doladění Vaší finální představy a ucelení projektu. Je pochopitelné, že běžný uživatel se těžko orientuje v množství takových specifických informací a proto jsme tu my, abychom poradili to nejlepší řešení Vašich individuálních potřeb přímo na míru. 


Plánování/návrh počítačové sítě

pro firemní nebo soukromé účely a její efektivní využití bude vždy trochu odlišné. Ohledně obecného návrhu počítačové infrastruktury platí určité standardy, od kterých je dobré začít. Jde primárně o naplánování možných přístupů do sítě, zda bude síť jen lokální nebo bude potřeba do ní vstupovat z venku. Dále stanovení vhodné internetové konektivity a její konfiguraci pro všechny požadované služby. Nastavení přístupů přes VPN, P2P, či jiné protokoly, návrh sítě WiFi 2,4GHz nebo 5GHz nebo klasické LAN v cat. 5e, cat. 6, UTP nebo STP nebo jiné. Naplánujeme jednotlivé hardwarové prvky od VDSL modemů, switchů, routerů, WiFi AP apod. Dále provádíme komplexní montáž a vybavení datových racků (rozvaděčů), které mají centralizovat celou síť. Navrhneme vhodné síťové moduly, které budou základním spojovacím prvkem Vaší sítě, nad kterou budeme vzdáleně držet dohled a administraci. Je samozřejmostí, že plánovaním a návrhem celé sítě, to nekončí. Taková síť potřebuje správu, zabezpečení a musí být do budoucna také připravena pro další upgrade. Od prvního vznesení Vašich požadavků Vám ve velmi krátké době dodáme projekt celé sítě s technickými parametry, rozpisem použitých technologií a cenovým rozpočtem.  


Realizace počítačové sítě

je po schválení projektu a cenového rozpočtu finálním krokem. Disponujeme týmem z oboru elektro, slaboproud a síťové specialisty. Vybudujeme počítačovou infrastrukturu od připojení datového rozvaděče, instalace strukturované kabeláže, zapojení datových zásuvek, rozmístění WiFi access point, vybavení datových racků routery, switchy a internetovým připojením. Nakonfigurujeme celou síť včetně WiFi, zabezpečíme a zasíťujeme všechny další prvky od počítačů, serverů, notebooků, kopírek a tiskáren až po datové NAS servery. Opravdu veliký důraz v dnešní době klademe na zabezpečení celé sítě včetně všech připojených účastníků před napadením nejrůznějšími viry. Úzce v tomto směru spolupracujeme s firmou ESET Software. Vybudujeme přístupy vzdáleného dohledu pro rychlé řešení Vašich požadavků či problémů. Připravíme Vám do sítě přístupy z pohodlí Vašeho domova, pracovních cest i dovolených. Zakomponujeme do Vaší síťové konektivity kamerové systémy se vzdáleným dohledem, případně další periferie a technologie jako dohled na tepelná čerpadla, alarmy, docházkové systémy...... 

.


.